Doktora Sorun Sizi Dinliyoruz

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ

 • 2010 - 2013

  2010 – 2013 yılları arasında başlattığımız “ İlaçlar Çöpe Gitmesin “ kampanyası ile evlerde artık kullanılmayan medikal malzemeler ve tarihi geçmemiş ilaçları bağışçılardan alarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. İlçemiz de ki muhtarlıkları, kültür merkezlerimizi ve gönüllü merkezlerimizi vatandaşlarımızın ellerindeki ilaçlar ve de medikal malzemeleri ulaştırma noktaları olarak düzenledik. Proje boyunca İstanbul Eczacılar Odası ve de Eczacılık Fakültesi öğretim üyeleri ile de konuya ilişkin seminerler ve bilgilendirme toplantıları düzenlendi. Kadıköy de ki vatandaşlarımız bilinçlendirildi. Şuanda belediyemiz de ve dış birimlerimiz deki ilaç toplama kumbaraları vatandaşlarımızın hizmetindedir.

  Detay
 • 2012 - 2013

  2012 – 2013 yılları arasında Çocuk Sağlığı Merkezimizce  ilçemizde bulunan Kaptan Hasanpaşa İlkokulu öğrencilerine “ Sağlıklı Okul “ projesi kapsamında , obezite çalışması yapılmış olup , problem saptanan hastalarımız  Dr.Rana Beşe Sağlık Polikliniği diyetisyenine yönlendirilmiş rutin muayenelerine devam edilmiş, periyodik olarak boy ve kilo takipleri yapılmış ve ebeveynlerine  sağlıklı beslenme ile ilgili periyodik eğitimler verilmiştir. Kadıköylü vatandaşlarımızın çağımızın hastalığı olan obezite ve doğru beslenme konularındaki bilinçleri arttırılmıştır.

  Detay
 • 2007 -

  İlçemiz de bulunan;

  İlçe Emniyet Müdürlüğü personel çocuklarına ,

  Amatör spor okulları öğrencilerine ,

  Belediyemiz yuva çocukları ve Kadın Sığınma Evlerinde ki çocuklara ,

  Medeniyet Üniversitesi ile yaptığımız protokol çerçevesinde Endokrin Servisin de tedavi gören ihtiyaç halinde yönlendirilen diyabetik  çocuklara ,

  Yel değirmeni Çocuk ve Gençlik Merkezide bulunan sığınmacı misafirlerimize ,

  Mehmet Sait Aydoslu İşitme Engelliler İlkokulu öğrencilerine ,

  Semiha Şakir Çocuk Esirgeme Kurumundan gelen yuva çocuklarına ,

  Periyodik olarak ağız diş sağlığı tarama ve tedavisi,koruyucu hekimlik uygulamaları yapılmakta,ağız hijyeni,sağlıklı beslenme ve genel vücut sağlığı eğitimleri verilmeye devam edilmektedir.

  Detay
 • 2007 -

  Belediyemizin yaptığı protokol kapsamında 2007 yılında Muş ‘ un Pervari ilçesi Pervari İlköğretim Okulun dan  gelen ilköğretim öğrencilerimiz belediyemizce misafir edildi. Ağız Diş Sağlığı Merkezimiz de gerekli görülen ağız diş sağlığı tedavileri gerçekleştirildi , koruyucu hekimlik uygulamaları yapıldı ve ağız sağlığı ve hijyeni konusunda eğitime tabi tutuldular.

   

  Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul 3.dönem Eğitimcinin Eğitimi Grup üyeleri ile birlikte Çekmeköy ilçemizde  “ Sağlıklı Dişler – Mutlu Gülüşler “  sloganı ile başlattığımız,  Engelli Vatandaşlarımıza yönelik diş sağlığı muayene programı uygulandı. Çalışmanın sonunda tespit edilen ağız ve diş sağlığı problemleri çözüldü ve gerekli tedaviler uygulandı. Tedavi uygulamaları pedodonti kliniği yanı sıra Diş Ameliyathane Ünitesinde genel anestezi altında da yapıldı. Proje kapsamında ki engelli vatandaşlarımızın ebeveyn ve bakıcılarına ağız sağlığı ve hijyeni eğitimleri verildi.  Sağlıklı Dişler – Mutlu Gülüşler projemiz  Cumhuriyet Halk Partisi tarafından o dönemde ki projeler arasında birinci seçilerek kurumumuza ve yöneticilerimize plaket verildi.

   

  Sosyal Hizmetler Sevgi Evleri Kapsamında bulunan Beykoz da ki kimsesiz çocuklar yurdunda bulunan çocuklarımıza ağız diş sağlığı tarama ve tedavisi,koruyucu hekimlik uygulamaları yapıldı , ağız hijyeni,sağlıklı beslenme ve genel vücut sağlığı eğitimleri de verilerek çocuklarımız ve yuva öğretmenleri bilinçlendirildi.

   

  Özel Talepler çerçevesinde 2012 yılında Maltepe Halit Armay Anaokulu ve Kartal Belediyesi Çocuk Yuvalarına Ağız Diş Sağlığı ve Genel Vücut Sağlığı konularında eğitimler düzenlendi.

   

  2012 yılında Deniz Temiz Derneği / TURMEPA ile gerçekleştirdiğimiz çalışmalar kapsamında düzenlediğimiz seminerlerde katılımcılara temiz deniz ve temiz çevre bilincini yerleştirmeye çalıştık. Kliniğimizin içerisinde yer alan eğitim salonumuzda TURMEPA derneğinin eğitimcileri tarafından hizmetimizden faydalanan ilkokul öğrencilerine bilinçlendirme seminerleri verildi.

  Detay
 • 2007 -

  İlçe sınırları içerisinde Mehmet Sait Aydoslu İşitme Engelliler İlkokulu ,

  İlçe sınırları dışında ise 

  Ataşehir ‘ de bulunan “ Metin Sabancı Spastik Çocuklar Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ”

  “ Pendik Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi”  

  ile yürüttüğümüz çalışmalarda çocuklarımızı diş muayenesinden geçirerek klinikte diş hekimi ile koopere olabilen hastaları klinik koşularında , olamayan hastaları ise Hasta Diş Ameliyathanesi  Ünitemiz de Genel Anestezi altında  tedavi ettik. Bunun  yanı sıra engelli vatandaşlarımızın ebeveynlerine ve kurumdaki bakıcılarına  “ Engellilerde Diş Sağlığı ve Ağız Hijyeni “ konularında eğitimler verdik.

  Detay
Geri Dön